Dominik Hlinka / rezidencia Aklimatizácia / 30.10.-23.11.2014

Projekt s pracovným názvom “KraftGwerk” sa zakladá na (tvorivom) pobyte v krajine, na Sitne, ktorý je najvyšším vrchom pohoria Štiavnické vrchy. Realizuje ho mladý autor Dominik Hlinka v rámci rezidenčného formátu Aklimatizácia. Fascináciu rozhľadu z tejto dominanty podčiarkuje aj bravúrnosť malieb Edmunda Gwerka, kterého pobyt práve v tomto prostredí nie je možné nespomenúť. Zotrvanie na tomto mieste nemá ale ambíciu vykrádať Gwerka, naopak. Cieľom projektu je pokračovanie vo vlastnom hľadaní interpretácie videného po dobu troch týždňov.


Hlinka bude počas rezidencie pracovať na maľbách, digitálnych maľbách a kresbách. Novembrové obdobie preverí jeho schopnosť tvoriť úplne osamote, v zhoršených podmienkach, na kopci bez ľudí…

Formát Aklimatizácia je určený na podporu nových projektov čerstvých absolventov vysokej umeleckej školy. Po Jurajovi Gáborovi (2011), Lucii Mičíkovej (2012) a Lucii Stráňaiovej (2013) je tohtoročným aklimatizujúcim sa umelcom práve Dominik Hlinka.

Projekt KraftGwerk iniciuje a organizuje o.z. Štokovec, priestor pre kultúru a Banská St a nica Contemporary za podpory CHKO Štiavnické vrchy, Ministerstva kultúry SR a Galérie Jozefa Kollára.

rezidencie 
30. okt. 2014